Ako sa starať o voskové obrúsky a vrecká?

Ako sa starať o voskové obrúsky a vrecká?


Voskové obrúsky BajaBee sú vyrobené z včelieho vosku, živice, jojobového oleja a 100 % bavlnenej látky. Všetko roztopíme, zmiešame dokopy a zažehlíme do látky.  Tento proces môže vzniknúť iba pri teplote nad cca 70°C. Včelí vosk sa začína topiť pri teplote 65°C a živica je úplne tekutá pri 80°C.  Voskové obrúsky sa preto nemôžu umývať v umývačke riadu, pretože by sa hmota začala roztápať. Obrúsky umývajte iba vo vlažnej vode alebo studenej. 

ako umyvat voskove obrusky    

Môžete použiť eco saponát a niekedy ich stačí len vyprášiť z omrviniek. Mokré voskové obrúsky nechajte voľne vysušiť a znovu používajte.  

Voskové obrúsky a vrecká chráňte pred priamym slnkom. Pokojne nimi zakryte džbán s limonádou na ochranu pred osami.  

voskovy obrusok na prikrytie dzbanu  

Voskové obaly využívame stále. Najčastejšie na balenie pečiva ale aj na balenie syra a zeleniny a v neposlednom rade na zabalenie desiaty, keď ideme na výlet. Ak chcete, aby vám voskové obaly vydržali čo najdlhšie, starajte sa o ne dôkladne. My používame už rok tie isté voskové obrúsky ale priznám sa, že by ich bolo treba už pomaličky nastrihať do kompostu alebo použiť na podkúrku. Áno, správne čítate, môžete ich použiť ako pevný podpaľovač napríklad aj do grilu. Veľmi dobre horia :)